Kobiety rządzą! – Nowe Absolwentki VIP UŁ

Magdalena Kotlarczyk (Country Director, Google Poland), Ewelina Grabowska (Head of Learning Europe and Latin America, Ericsson), Anna Kędziora-Szwagrzak (Prezes Zarządu, Veolia Energia Łódź S.A) oraz Agata Kowalska - Pulit (EMEA SSC Director, Wella Company) – to 4 nowe Absolwentki VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Powrót na uczelnię, po wielu latach, był dla wszystkich pań niezwykle emocjonujący. Magdalena Kotlarczyk z Google opowiadała dodatkowo o przyszłości sztucznej inteligencji.

cztery absolwentki VIP z panią rektor UŁ(fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ)

Kolejne Jabłka VIP w rękach wybitnych absolwentów!

Wydarzeniem towarzyszącym Wykładowi Eksperckiemu była uroczystość wręczenia kolejnych nominacji „Absolwent VIP” Uniwersytetu Łódzkiego.  Wybitne absolwentki odebrały nominacje oraz ceramiczne jabłka z rąk Jej Magnificencji Rektor, prof. Elżbiety Żądzińskiej.

Absolwenci uniwersytetu łódzkiego są częścią społeczności akademickiej. Państwa sukcesy, ich sukcesy są sukcesami całej uczelni, po prostu jesteśmy rodziną. Bardzo się cieszę, że dzisiaj do grona absolwentów VIP będą mogły dołączyć kolejni wybitni specjaliści w swoich obszarach, wybitni absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego, bo to właśnie dla nich Program Absolwent VIP został utworzony. Za Państwa osiągniecia, które traktuję jako osiągniecia Uniwersytetu Łódzkiego, bardzo serdecznie dziękuje i serdecznie wszystkim gratuluję.

prof. Elżbieta Żądzińska, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego

Rektor UŁ i dyrektor Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ podczas gali

O sztucznej inteligencji i… muffinkach

W ramach Wykładu Eksperckiego (jednej z tradycji spotkań Absolwentów VIP) Magdalena Kotlarczyk wygłosiła „O sztucznej inteligencji i dlaczego bardzo jej kibicuję”. Było między innymi o psach, muffinkach, wykrywaniu zagrożeń zdrowia i dylematach jakie czasem przed sobą może mieć AI. 

Kim są nowe Absolwentki VIP UŁ?

Magdalena Kotlarczyk to absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowych studiów z zakresu psychologii zachowań konsumenckich na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła także Executive Program na Singularity University. Pani Magdalena zawodową przygodę ze światem cyfrowej transformacji i technologicznych innowacji rozpoczęła w 2011 dołączając do zespołu Google Polska w Warszawie. W lipcu 2021 została szefową polskiego oddziału Google. Wcześniej przez blisko 13 lat w lokalnych i regionalnych rolach w Procter & Gamble z Warszawy, Londynu czy Genewy odpowiadała za brand management i planowanie komunikacji marketingowej szeregu kategorii FMCG.

czerwone jabłka programu Absolwent VIP

Do grona wybitnych przedstawicieli Uczelni wraz z Magdaleną Kotlarczyk dołączyły również:

Ewelina Grabowska - Head of Learning Europe and Latin America, Ericsson, absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Zarządza międzynarodowym zespołem Learning Services w firmie Ericsson. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu kompetencjami w sektorze telekomunikacji, w którym łączy świat edukacji, cyfryzacji i biznesu. Zajmuje się sprzedażą i zarządzaniem największymi projektami informatycznymi w Europie. Nagrodzona jako jedna z Top 15 Kobiet w 5G w Polsce w 2020 roku za walkę z dezinformacją oraz brakiem wiedzy na temat technologii 5G. Wieloletnia mentorka, między innymi w nagrodzonym przez Komisję Europejską programie „IT for She”, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej.

Anna Kędziora-Szwagrzak – Prezes Zarządu, Veolia Energia Łódź S.A, absolwentka Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego.  Od 1996 r. jest związana z łódzką energetyką. Od 2018 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego Veolii Energii Łódź. Odpowiada za transformację energetyczną łódzkiego systemu ciepłowniczego w kierunku jego dekarbonizacji, a następnie osiągnięcia neutralności klimatycznej ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru biznesowego, interesów społecznych i środowiska naturalnego. Uczestniczyła w międzynarodowych programach rozwojowych kadry menedżerskiej grupy Veolia. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym i księgowym certyfikowanym przez Ministerstwo Finansów w Polsce. Zasiada w radach nadzorczych polskich spółek branży energetycznej oraz Grupy Veolia w Polsce.

Agata Kowalska – Pulit – EMEA SSC Director, Wella Company, absolwentka Zarządzania i Marketingu ze specjalizacją: Rachunkowość i zarządzanie finansami. Od początku swojej kariery zawodowej związana jest z Finansami głównie w branży SSC/ BPO. Swoją karierę rozwijała w General Electric, Infosys, Tate& Lyle, Whirlpool zdobywając różne doświadczenie na stanowiskach kierowniczych.
Od 2021 pełni rolę Dyrektora Finansowego Centrum Usług Wspólnych dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Wella Company. Specjalizuje się w takich obszarach jak: finanse, księgowość, SSC, outsourcing, prowadzenie projektów, zarządzanie zasobami ludzkimi, optymalizacja i transformacja procesów biznesowych, Six Sigma.

Pełna lista Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego

Galeria zdjęć z uroczystości

W ramach realizowanego konsekwentnie od ponad 10 lat Programu Absolwent VIP Uniwersytet Łódzki nawiązuje współpracę z przedstawicielami świata nauki, sztuki, polityki i biznesu. Największą siłą Uniwersytetu Łódzkiego są wybitni Absolwenci – wspólnota budująca tożsamość Uczelni, wspierającą jej tradycję i rozwój, ale także aktywnie działająca na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Uniwersytet regularnie organizuje wydarzenia dedykowane Absolwentem a jednym z nich są Wykłady Eksperckie i spotkania z wybitnymi osobistościami, podczas których podejmowane są tematy oraz dyskusje związane m.in. z rozwojem Uczelni w kontekście zmian gospodarczych i geopolitycznych na świecie. Dotychczas odbyły się Wykłady Eksperckie m.in. Konrada Pokutyckiego – Prezesa Zarządu BSH, Jerzego Czubaka – Prezesa Amcor Ltd., Witolda Orłowskiego – głównego ekonomisty PwC Polska czy Tomasza Marciniaka – Partnera Zarządzającego McKinsey & Company Polska.

Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ