Uniwersytet Łódzki ma 77 nowych doktorów i 20 nowych doktorów habilitowanych. Uroczystości wręczenia promocji doktorskich i wręczenia dyplomów doktora habilitowanego zorganizowano w maju w Pałacu Biedermanna.

Rektor UŁ, profesor Elżbieta Żądzińska przypomniała, że w ciągu 76 lat istnienia UŁ przyznano już 2548 stopni naukowych doktora habilitowanego oraz 6178 stopni doktora.

Nauka jest jedna. Spotykamy się na Uniwersytecie Łódzkim, żeby uczcić Państwa promocje doktorskie i habilitacyjne, ale tak naprawdę świętujemy cały Państwa dotychczasowy dorobek naukowy i wkład w naukę światową. Bo nauki nie da się obecnie uprawiać indywidualnie, samotnie.

– podkreślała Rektor UŁ.

W ramach promocji przyznanych w maju tego roku uczestniczyły również osoby, którym nadano stopnie naukowe w 2021 r. i część w 2022 r. (nadania do marca 2022).

Zdjęcia z uroczystości dostępne są w albumie na flickr.com, z możliwością pobrania i używania ich, w kilku rozmiarach, najlepiej ze wskazaniem źródła – fot. Uniwersytet Łódzki.

Promocje i habilitacje doktorskie – fotorelacja

Materiał: Centrum Nauki UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ