W Pałacu Biedermanna zespół International Hub UŁ spotkał się z zagranicznymi naukowcami i doktorantami, którzy obecnie pracują na uczelni. Na spotkaniu obecny był prof. Łukasz Bogucki, Prorektor ds. współpracy z zagranicą, który złożył życzenia całej społeczności UŁ.

Prorektor prof. Łukasz Bogucki mówi do uczestników podczas spotkania

Dwa razy w roku nasze życie zwalnia, zawieszamy badania i pracę zawodową koncentrując się na naszych rodzinach i bliskich. Spotkania takie jak to są dobrą tradycją, są Państwo daleko od domu, fizycznie rozdzieleni z rodziną i przyjaciółmi. Nasza uniwersytecka społeczność stara się to Państwu wynagrodzić i być dla Was jak rodzina. Wesołych Świąt dla wszystkich Państwa, aby to był dobry i radosny czas.

Następnie zaprezentowano tradycje wielkanocne z Brazylii, Finlandii i Iranu, które rozpoczęły ciekawe i interesujące wypowiedzi pozostałych uczestników dotyczące ich nietypowych tradycji obchodzenia Wielkanocy.

uczestnik spotkania świątecznego opowiada o tradycjach brazylijskich

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem składającym się z polskich przysmaków wielkanocnych, żurku z jajkiem i innych przekąsek.

zdjęcie grupowe uczestników spotkania z prof. Łukaszem Boguckim i zespołem iHub

Fotorelacja ze spotkania wielkanocnego w Pałacu Biedermanna

Materiał: iHub UŁ