W dniu 20 października 2021 roku w Pałacu Biedermanna spotkali się Przewodniczący Rad łódzkich Uczelni w ramach inicjatywy współpracy zawiązanej jeszcze w czasie działalności Rad pierwszej kadencji.

Jacek Michalak (RU ASP), Przemysław Andrzejak (RU UMed), Bartłomiej Barczyński (RU AM)Mirosław Sopek (RU PŁ), Ewa Kołodziejczyk (RU UŁ), Anna Różalska (RU Szkoły Filmowej w Łodzi)

Spotkanie zaowocowało wymianą doświadczeń i dobrych praktyk przyjętych przez poszczególne Rady, dyskusją o kluczowym znaczeniu innowacyjności i przedsiębiorczości dla funkcjonowania i rozwoju nowoczesnych uczelni. Podtrzymano deklarację o dalszej współpracy kontynuowanej poprzez regularne posiedzenia w siedzibach łódzkich szkół wyższych.